Popstory

by Popsysze

/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

    10 PLN  or more

   

 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  Includes unlimited streaming of Popstory via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 5 days

    30 PLN or more 

   

1.
02:00
2.
03:00
3.
4.
02:34
5.
6.
02:20
7.
8.
9.
03:37
10.
02:03
11.
12.
03:06
13.
09:15

about

Od czasów The Jimi Hendrix Experience, poprzez takie kapele jak Cream, Motörhead, The Police, aż po Nirvanę „trójkowe” połączenie, czyli gitara, bas i perkusja, zawsze sprawdzało się znakomicie.
Nie inaczej jest w przypadku Popsyszy. Istniejące od 2008 roku trio, złożone z wokalisty i gitarzysty Jarka Marciszewskiego, basisty Sławka Draczyńskiego i perkusisty Kuby Świątka, swoim surowym, prostym brzmieniem nawiązuje do klasycznego rocka z lat 60. i 70. Przy tym jednak Popsysze grają niezwykle energetycznie i bardzo melodyjnie (czy wręcz tanecznie!), nie stronią też od improwizacji i łamania muzycznych schematów.
Dotychczas jedyną okazją usłyszenia gdańskiej formacji, był udział w którymś z jej koncertów. Teraz (nareszcie!) trzynaście utworów Popsyszy znalazło się na płycie Popstory, wydanej przez trójmiejskie Nasiono Records.
Co ciekawe, cały materiał muzycy nagrali niemal dokładnie tak samo, jak robiły to rockowe kapele w latach 60. i 70., czyl: mikrofony, kabele, magnetofon wielośladowy. Za nagranie materiału odpowiedzialny był Adam "Burning Bear" Musiał. Za końcową fazę produkcji – miks i mastering - odpowiedzialny był natomiast Karol Schwarz, który dzięki swojemu wyczuciu i muzycznej wyobraźni dodał całości odpowiedniego kolorytu.

credits

released July 6, 2012

tags

license

all rights reserved

about

Popsysze Gdańsk, Poland

Popsysze - rock and rollowe Trio które powstało w 2008 roku. Zespół tworzą - Jarek Marciszewski (gitara, wokal), Kuba Świątek (perkusja) oraz Sławek Draczyński (bas).

W muzyce Popsysze słychać wpływ muzyki rockowej lat 60 i 70 ale także współczesne interpretacje twórczości z tamtych lat. Trio nie boi się muzyki tanecznej ale bywa też tak, że ma ochotę wszystko zepsuć długa improwizacją.
... more

contact / help

Contact Popsysze

Streaming and
Download help

Redeem code